8.-21. juni arrangerer Harstad Hang og Paragliderklubb nybegynnerkurs for paragliding. Vi har kapasitet til 6 kursdeltakere, så her er det førstemann til mølla. Påmeldingsfrist 31. mai 2026.

Dette er et kurs som tar deg gradvis fra helt ukjent med sporten, opp til PP2-nivå, der du kan fly fra fjelltopper. Etter kurset vil du innlemmes i- og følges opp av lokal paragliderklubb for å sikre deg videre utvikling og progresjon. Siden aktiviteten er væravhengig, og man ikke er garantert å fullføre kurset i løpet av kursperioden, vil man bli fulgt opp av klubben i etterkant for å fullføre kurset – selvfølgelig helt kostnadsfritt.

Hvorfor melde seg på?

Et bilde sier mer enn tusen ord, trenger vi egentlig å si noe mer? Naturopplevelsene er jo best fra lufta.

I tillegg kommer sporten med et veldig sosialt og inkluderende miljø, der alle sammen, i alle aldre, er velkommen til å være med på tur!

Praktisk info

– Pris: 15 000kr

  • Depositum på kr 5000 sikrer plassen din på kurs, og må være betalt innen påmeldingsfrist. Depositum blir ikke tilbakebetalt ved avmelding etter påmeldingsfrist.
  • Kursavgift inkluderer hjelm til odel og eie, pensumlitteratur, samt lån av komplett kursutstyr.
  • Ikke inkludert i prisen kommer forsikring og medlemskap for 2026, på 2436kr
  • Elev kan få rabattert kursavgift med kroner 3000 ved bruk av eget utstyr. Dette MÅ godkjennes av instruktør før kurs
  • Det vil bli mulig å leie kursutstyr etter endt kurs, frem til anskaffelse av eget utstyr

Hva som kreves:

  • Alder over 18 år, evt 15 år med foresattes tillatelse.
  • En må sette av alle dager (fra morgen til kveld) under kursperioden.
  • I Harstad har vi ingen starter der vi kan kjøre helt opp. Allminnelig god fysikk og helse (må kunne bære en 15kg sekk opp på fjellet) er derfor et krav.
  • Solide tursko med ankelstøtte, hansker og gode klær som passer været.

– Kursets oppbyggelse:

  • Teori i temaene;
    • Lover og regler
    • Materiellkunnskap
    • Meteorologi
    • Praktisk flyging
    • Aerodynamikk
    • Førstehjelp
  • Minimum 4 timer trening på vingekontroll – det å kunne kontrollere vingen på bakken
  • Skolebakketurer – korte turer i en liten bakke for å øve på start og landing
  • 10 høydeturer – minimum 10 høydeturer med høyde nok til å utføre forskjellige øvelser, som 360 graders sving og firkantinnflyvning
  • Teorieksamen

Påmelding

For påmelding eller spørsmål, send mail til:
kurs@hpgt.com

0 kommentarer

Legg inn en kommentar